Дух Боба Дилана над Београдом
Шта европски и домаћи песници, учесници Светског дана поезије, мисле о утицају овогодишњег добитника Нобелове награде на савремену књижевност
Аутор: Марина Вулићевићпетак, 24.03.2017. у 22:00
Да ли ће песници у будућности писати одређујући се у односу на рокенрол, после Нобелове награде за књижевност уручене Бобу Дилану?
Може ли поезија икада да оствари такав утицај какав је за генерације слушалаца имао рокенрол? Да ли је рокенрол бесповратно изгубио субверзивност, у тренутку када су аутори који су некада позивали на револуцију постали комерцијални?
Ово су питања на која су одговоре дали песници Огњенка Лакићевић, Драган Бошковић, Делимир Решицки (Хрватска), Иван Велисављевић и модератор Бојан Марјановић, на књижевној вечери „Поезија/Музика/Рокенрол”, одржаној у Дому омладине Београда, у оквиру „Светског дана поезије” КЦБ-а.
Dr.Sreten Bozic -Wongarпре 10 сати
Pisci i knjizevnici su slicni po tome jer za svoj rad upotrebljavaju istu alatku - pero. Pisac moze biti obican sluzbenik koji izdaje poreska resenja. Knjivevnik je onaj koji ima stampane knjige. Pisana rec je samo jedna forma izrazavanja misli u kulturi naroda. Njoj je predhodila usmena forma umetnosti,narocito plodna kod Australskih Aboridzana. Postojalo je 550 (....) domorodackih plemena koji su postojali u periodu od 75.ooo pre nase ere. Poezija je bila glavni nacin njihovog izrazavanja . Volum poezije stvorene tokom njihovog postojana nadmasuje sve ono sto je stvoreno u svetu od pocetka sadasnjeg vremena - od rodjenja Hrista.
Нема коментара:
Постави коментар